Další nové sestavy v muzejní sbírce

24.10.2023 21:05

Znovu jsme přidali do naší sbírky počítače, které pro někoho mohou být staré a opravdu vhodné do muzea, pro někoho zase ještě použitelné i v dnešní době a možná je i někdo ještě někde i používá. Přesto se jedná o stroje které jsou již 15 let staré a v IT technologiích se skutečně jedná již o velice starou záležitost. Jsou jím počítače s prvními 4 jádrovými procesory. Od společnosti Intel v zastoupení Core 2 Quad a od společnosti AMD jejich Phenom x4.

A co připravujeme dále? Postupně budeme pokračovat se sestavami prozatím do roku 2010. Jako další jsou v řadě sestavy od Intelu s proceory nesoucí již známe a dodnes používané označení Intel iX první generace. Jako první  vyšel procesor Intel i7. Společnost AMD konkurovala procesory Phenom II X4.

Jak je u nás zvykem, všechny počítače jsou sestaveny tak aby HW i SW odpovídal co nejblíže době vydání procesorů - viz podrobnosti o jednotlivých počítačích.